Bagind používá cookies na webových stránkách k usnadnění a zlepšení vašeho online zážitku. Pokračováním v používání našich webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookies.

Zavřít

Všechny výrobky Bagind teď pořídíte s dopravou zdarma. Navíc jsme prodloužili lhůtu pro vrácení zboží na 30 dní.

Menu
Košík0

Výroba

Než se vám Bagind dostane do rukou, urazí dlouhou cestu. Jenom v letadle ho čeká více než 6000 km, letí totiž až z Indie. A to jsme se ještě nezmínili o samotné výrobě.

DESIGN: stěžejní je komunikace

Batoh Headley, který stál u zrodu značky, má svého předchůdce v batohu, který si Lukáš nechal vyrobit v indickém městě Jaisalmer. Líbil se nám. Pro maximální pohodlí to chtělo jen pár úprav a více kapes a výsledek byl na světě.

Každý z našich výrobků vyšperkováváme do úplné dokonalosti, dokud s ním nejsme naprosto spokojení. Kolik kapes? Jaké zapínání? Jaká velikost? Když si odpovídáme na tyto otázky, neustále u toho myslíme na to, kdo má batoh nosit a při jaké příležitosti.

Za prvotním návrhem na papíře stojí Lukáš a Dennis, náš přítel v Indii, který batohy vyrábí. Na základě skic Dennis připraví prototyp, který spolu s novou objednávkou pošle letadlem k nám do Zlína. Tady se pak sejde celý tým, který batoh hodnotí a navrhuje vylepšení.

Dennis připomínky zapracuje a voilà, nový model je na světě. Komunikace je pro design našich výrobků stěžejní.

VÝROBA: ušít batoh už je maličkost

Tato část je kompletně na Dennisově rodině a přátelích. Nakupují kůži, kontrolují její kvalitu a bez chemických látek ji opracovávají. V podstatě je to tak, že o kůži pečují déle, než jim trvá výroba samotného batohu. Každý kus kůže řeže a opracovává Dennis a jeho tým ručně a při šití jim pomáhá tradiční šicí stroj. Kvalitní a hlavně pečlivá práce celé rodiny zajišťuje odolnost a spolehlivost každého výrobku.

RAŽBA: pro duši do Ostravy

Výborně, Bagind je na světě. A co dál?

Pamatujete na naše motto? „Indové mu dali život, Češi vdechli duši.“ A právě pro duši musí každý batoh urazit šest tisíc kilometrů k nám do Ostravy. To mu trvá přibližně deset dní. Tady pak čeká, než si ho někdo z vás objedná. Jakmile se tak stane, bereme ho do ševcovské dílny, kde mu vtiskneme jeho Bagind duši - vyrazíme na něj logo a případně i vaše iniciály, pokud jste si je přáli.

CESTA: příběh nekončí, ale začíná

Pak už ho jen zabalíme, přibalíme dopis od Lukáše a zaneseme na poštu. Se zásilkou přijímáte nejen nový batoh, ale i tu pomyslnou rozepsanou knihu, další stránky jsou už jen na vás. Přejeme, ať váš společný příběh stojí za to!