JEN DO PONDĚLÍ NAKOUPÍTE VŠECHNY KOŽENÉ DOPLŇKY SE SLEVOU 25 % 🎉🛍️
MÁME ZÁSILKOVNU! 🚚 🎉 - užijte si pohodlné doručení do více než 9 000 výdejních míst po celém Česku

Příběh silný jako značka sama

Poznejte, jaký příběh stojí za vznikem značky, kterou si oblíbily už desetitisíce z Vás. Tento příběh se vrývá do duše každého jediného výrobku, který s Vámi objevuje svět a Vy tak získáváte jedinečný kousek, který nikdo jiný nemá.

Unique selling icon
Tradice od roku 2017
Značka spatřila světlo světa v roce 2017, kdy spustila první internetový obchodu. První zákazníci si mohli vybírat ze tří batohů a jedné peněženky.
Unique selling icon
2 země a 100 výrobců
Kromě indických výrobků se teď můžete v nabídce setkat také s kolumbijskou produkcí. V Indii pro Vás na výrobcích pracuje přes 100 zručných řemeslníků, v Kolumbii pak rovných 15.
Unique selling icon
30 kolegů
Výroba doplňků je jen jedním z kroků, bez šikovných žen a mužů ve skladu, na prodejnách i na dalších důležitých pozicích by se k Vám výrobky jen tak nedostaly. Za to všem patří velký dík!

Příběh Bagind se začal psát již pár let před vznikem samotné značky. V roce 2015 si v Indii pozdější zakladatel Bagind, Lukáš Matějček, plnil svůj velký cestovatelský sen. Při brouzdání spletitými uličkami zlatého města Jaisalmeru narazil na stánek s koženými výrobky. Batoh, který si odtamtud chtěl odnést, ale nebyl na prodej. Charismatický prodejce Dinesh, kterému dnes už nikdo neřekne jinak než Dennis, mu ale nabídl, že mu na místě ušije úplně stejný. 

Lukáš souhlasil, v Dennisově dílně strávil několik hodin a pečlivě pozoroval dokonalou ruční práci od prvního po poslední steh. Po návratu do Česka batoh ze zad téměř nesundal a i po dvou letech nošení na něj slýchával samou chválu. A tak se zrodil nápad přinést na český trh kvalitní kožené výrobky až z Indie. Mezi starými vzpomínkami z cest našel Lukáš zaprášenou Dennisovu vizitku a poslal mu několik návrhů batohů, které sám nakreslil. Spolu s návrhy poslal také všechny své úspory a nezbylo mu nic jiného než čekat a věřit. Za pár měsíců už ale seděl ve své pražské garsonce s krabicí plnou originálních kožených výrobků, které k němu urazily cestu více než 6 000 km. Ten pocit se jen těžko dá popsat.

Náš příběh

Začalo to v Indii...

V roce 2017 tak vznikla značka Bagind, která nabízela poctivé výrobky z kozí kůže pod heslem “Indové jim dali život, Češi vdechli duši”. Kožené kousky si velmi rychle našly na českém trhu své zákazníky. V portfoliu začínaly přibývat nové střihy i barvy. V současnosti v Indii probíhá výroba v rodinných domech, které sdružuje Dennis a pracuje v nich více než 100 lidí. Značce se dařilo a dále rostla. V roce 2020 pak začala uskutečňovat své přání nabízet výrobky také slovenským sousedům, což se o rok později skutečně povedlo. 

Náš příběh

...pokračuje do celého světa!

Dalším zlomovým rokem pro Bagind byl rok 2021. Lukáš na své cestě po Jižní Americe potkal v Kolumbii Lindermana. Tehdy devětadvacetiletý výrobce batohů padl Lukášovi do oka díky cílevědomosti a zapálení, které je spojují. Díky úspěšné Hithit kampani jsme mohli pronajmout a zařídit novou výrobu právě v Kolumbii pod taktovkou Lindermana. V horském městečku Villa de Leyva pro nás vyrábí hned 15 zručných výrobců. Nová výroba v nové zemi s sebou přinesla nové materiály (canvas a hovězina) i nový směr

Díky Kolumbii jsme si uvědomili, že chceme spojovat šikovné lidi s láskou k poctivému řemeslu z celého světa. Chceme objevovat nové příležitosti, kultury a materiály. Věříme, že svět nám toho může ještě spoustu nabídnout a řídíme se nyní heslem “Dobrodružství na celý život”, protože přesně tím si přejeme, aby pro Vás Bagind byl. S novým heslem a novým směřováním přišla i změna loga, které teď v sobě ukrývá střelku kompasu, která má znázorňovat naši otevřenost celému světu.

Poznejte naše hodnoty

PŘÁTELSTVÍ
Přátelstvím to začalo a stavíme na něm i nadále. Se všemi výrobci jsme v kontaktu i mimo pracovní záležitosti a máme radost z toho, jak se každým rokem posouvají v pracovním i osobním životě.
ODPOVĚDNOST
Jsme si vědomi dopadů našeho podnikání, a proto se chceme v co největší míře odvděčit jak životnímu prostředí, tak komunitám v zemích, kde vyrábíme. Více v sekci Nadace.
TRADICE
Respektujeme výrobní postupy, které se u našich výrobců předávají z generace na generaci. Ukazujeme, že má tradiční výroba stále své místo i v dnešním pokrokovém světě.
OSOBITOST
Všechny výrobky si navrhujeme sami v České republice. Vycházíme při tom z přání Vás, našich zákazníků, a hledáme ty nejaktuálnější trendy, abychom drželi krok s dobou.

Můj účet

Zapomněli jste heslo?